Dlaczego warto postawić na koszulki z własnym nadrukiem?

Dlaczego warto postawić na koszulki z własnym nadrukiem? Na rynku mamy do czynienia z ogromną podażą przedmiotów możliwych do dowolnej personalizacji. Długopisy, pieczątki, czapki czy torebki – to wszystko stanowi świetną formę reklamy dla firm, zwłaszcza takich, które są sobie w stanie pozwolić na większe tego ilości.

Jedną z najbardziej uniwersalnych rzeczy tego typu są jednak koszulki z nadrukiem – służą bowiem nie tylko firmom do reklamy, ale i osobom prywatnym do wielu innych celów. Do jakich? Na jakie koszulki się zdecydować i na co patrzeć przy ich zakupie? Na tym skupimy się w naszym artykule.

Koszulki z nadrukiem – dlaczego warto je kupować?

Istnieje wiele powodów, dla których koszulki z nadrukiem cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony firm (dla których początkowo powstały – pierwotnie bowiem były one gadżetem wyłącznie reklamowym), ale i osób prywatnych. Do ich najważniejszych zalet zaliczyć można:

  • możliwość personalizacji – zdecydowanie największą zaletą zainwestowania w koszulkę z nadrukiem jest fakt, że możemy ją dostosować do swoich potrzeb w niemal dowolny sposób. Nie tylko wybierzemy jej kolor, a często również i materiał, z którego została wykonana, ale też zaprojektujemy własny wzór (lub też użyjemy dowolnej grafiki znalezionej w Internecie – mamy tutaj absolutną dowolność) i umieścimy go w wybranym przez nas miejscu; personalizacja obejmuje też, oczywiście, rozmiar, w którym koszulka zostanie dostarczona, a często też inne jej elementy; dostaniemy więc dokładnie to, co będziemy chcieli dostać, nie musząc decydować się na “gotowca” z sieciówki;
  • prostotę projektowania – większość firm proponujących możliwość zaprojektowania koszulki z nadrukiem daje też dostęp do swoich własnych narzędzi pozwalających na zrobienie tego bardzo szybko i według własnego uznania. To my decydujemy więc o ostatecznym kształcie koszulki – nie tylko wybieramy nadruk, który się na niej znajdzie, ale też wybieramy, w którym jej miejscu ostatecznie się on pojawi;
  • niską cenę – koszulki z nadrukiem zazwyczaj kosztują znacznie mniej, niż te dostępne do zakupu w popularnych sieciówkach odzieżowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie płacimy za “licencję”, ale też – pośrednio – za czynsz lokalu oraz opłacenie pracowników. To my tak właściwie zajmujemy się najważniejszą częścią, a zatem przygotowaniem wzoru – firma docelowa jest jedynie wykonawczynią.
  • dużą dostępność – współcześnie na rynku działa mnóstwo podmiotów oferujących koszulki z nadrukiem – jeżeli więc chcemy takową nabyć, nie będziemy mieli z tym problemów, a wybór będziemy mieli wręcz ogromny.
  • dowolny krój – niezależnie od tego, czy lubimy standardowe T-shirty, koszulki z kapturem czy też koszulki polo, każdą z nich znajdziemy w ofercie większości firm z ofertą na koszulki z nadrukiem. Nie musimy więc iść na kompromisy, do czego często jesteśmy zmuszani robiąc zakupy w popularnych sieciówkach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie koszulek z nadrukiem?

Kupując koszulki z nadrukiem nie mamy łatwego zadania. Interes w ich sprzedaży zwietrzył bowiem mnóstwo handlowców, co z kolei doprowadziło do olbrzymiej ich podaży. Znaleźć możemy mnóstwo ich producentów, przy czym nie każdy z nich jest w stanie dostarczyć produkt odpowiedni jakościowo. To właśnie sprzedawca (a często jednocześnie producent) powinien być czymś (a raczej kimś), na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Spójrzmy na jego renomę oraz opinie klientów, którzy już zdążyli skorzystać z jego usług.

Dlaczego warto postawić na koszulki z własnym nadrukiem?
Dlaczego warto postawić na koszulki z własnym nadrukiem?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie koszulek z nadrukiem warto też zwrócić uwagę na cenę. Choć nie ona powinna być naszym głównym wyznacznikiem, jest w stanie powiedzieć wiele na temat jakości koszulki – ta wyższa może sugerować lepszy produkt. Cena powinna znajdować tak zwany “złoty środek” – nie może być zbyt wysoka, ani też zbyt niska (to również jest podejrzane). Producenci mają też obowiązek publikowania informacji na temat tworzywa, z którego została wykonana koszulka i choć najdroższą opcją jest stuprocentowa bawełna, to ona powinna być tutaj naszym targetem.

Przy zakupie koszulki z nadrukiem powinniśmy też zwrócić uwagę na rozmiar, a raczej wymiary. Koszulka koszulce nierówna, a zwykła liczba, którą posługujemy się w sieciówkach, nie zawsze znajduje w przypadku koszulek z własnym nadrukiem swoje odzwierciedlenie. Właśnie dlatego patrzmy bardziej na tabelę rozmiarów, niż na rozmiar numeryczny czy literowy (S, M, XL i tak dalej).

Podsumowanie

Koszulki z nadrukiem stanowią świetny wybór nie tylko dla firm, które planują je rozdawać w celach promocyjnych, ale i osób prywatnych, które chcą nosić coś czy to zaprojektowanego przez siebie, czy to wpisującego się w ich konkretne gusta (a nie podążającego za aktualną modą czy trendami młodzieżowymi, nie zawsze kompatybilnego z personalnymi gustami). Właśnie dlatego warto się nimi zainteresować, zawsze jednak uważając przy ich zakupie, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale i chociażby jakość. Ta lepsza z pewnością zagwarantuje ich długowieczność, nie czyniąc ich bezużytecznymi po jednym “sezonie”.