Domy na sprzedaż w Szczecinie

Domy na sprzedaż w Szczecinie – województwo zachodniopomorskie uchodzi za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Rozwinięty przemysł, cenne obiekty przyrodnicze, pas morski, znakomicie funkcjonujące różne rodzaje transportu, wielość atrakcji turystycznych sprawiają, że zamieszkać chce w tym miejscu coraz więcej osób. Stolicą województwa zachodniopomorskiego jest Szczecin i to właśnie tutaj jest największe zainteresowanie nieruchomościami mieszkalnymi: domami i mieszkaniami.

Zalety Szczecina

Domy na sprzedaż w Szczecinie
Domy na sprzedaż w Szczecinie

Walorem gospodarczym Szczecina jest położenie miasta – leży nad jeziorem Dąbie. Bliskość morza sprawia, że miasto posiada bardzo dobrze rozwinięty transport wodny i przemysł stoczniowy. Działają tutaj trzy stocznie: Stocznia Pomerania Sp. z o. o., Szczecińska Stocznia Remontowa „Gryfia” i stocznia rzeczna Grupa Stoczni Odra Sp. z o. o. W mieście jest zlokalizowana Specjalna Strefa Ekonomiczna Europark-Mielec, co stwarza doskonałe warunki dla rozwoju przedsiębiorstw.  Szczecin jest także centrum akademickim i biznesowym. Poza tym, w Szczecinie znajduje się 18 uczelni wyższych m.in. Akademia Morska, Uniwersytet Szczeciński oraz Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Z walorów krajobrazowych miasta na uwagę zasługują: Puszcza Wkrzańska, Bukowa oraz Goleniowska, Jezioro Szmaragdowe, obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 „Dolina Dolnej Odry”. Do największych atrakcji turystycznych miasta należą: Brama Portowa, Baszta Siedmiu Płaszczy, Książnica Pomorska, Muzeum Techniki i Komunikacji, Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne,  Teatr Lalek „Pleciuga”, ogród róż „Różanka” i Wały Chrobrego.

Bogata oferta domów na sprzedaż w Szczecinie

Osoby zainteresowane ofertą „domy na sprzedaż Szczecin” bez problemu znajdą nieruchomość dopasowaną do ich możliwości finansowych i potrzeb lokalowych. Szczecińskie biuro nieruchomości oferują do sprzedaży niewielkie domy parterowe, domy piętrowe oraz w zabudowie bliźniaczej, szeregowej z poddaszem użytkowym lub nieużytkowym oraz luksusowe wille i pałacyki.  Termin „poddasze użytkowe” oznacza możliwość przekształcenia tej powierzchni na część mieszkalną. W ten sposób można uzyskać dodatkowy pokój, który jest znakomitym miejscem na sypialnię lub pokój dla gości. Garaż może być wbudowany w bryłę budynku lub stanowić samodzielny obiekt. Oferta domy na sprzedaż  w Szczecinie obejmuje budynki o różnym stanie technicznym, np.: stanie „pod klucz”, czyli kompleksowo wyposażone i wykończone, z  pełni zaaranżowanymi kuchniami, łazienkami oraz domy w stanie deweloperskim, które posiadają instalacje elektryczne i wodne oraz są otynkowane. Ofertę domów na sprzedaż w Szczecinie uzupełniają budynki w stanie surowym otwartym (bez dachu) i w stanie surowym zamkniętym (z dachem) oraz domy, których budowę z różnych przyczyn przerwano i zostały sprzedane deweloperowi.

Lokalizacja domów na sprzedaż  w Szczecinie

Przy wyborze domu na sprzedaż w Szczecinie istotną rolę odgrywa jego lokalizacja na terenie miasta: od centrum po obrzeża. Wielu kupujących poszukuje domu w jak najbliżej centrum ze względów logistycznych: bliskość placówek oświatowych i miejsca pracy. Innej grupie klientów zależy na nieruchomości oddalonej od tłocznego centrum. Chcą, aby ich dom stał w pięknym otoczeniu przyrody. Zaletą Szczecina jest bardzo dobra komunikacja miejska każdej dzielnicy z centrum, więc osoby, które wybiorą dom na sprzedaż Bezrzecze na obrzeżach miasta, nie będą miały problemu z dojazdem do pracy, do kina, czy na zakupy. W Szczecinie działa komunikacja autobusowa i tramwajowa.

Powierzchnia domów

Wśród ofert domy na sprzedaż w Szczecinie znajdą się nieruchomości o różnych powierzchniach. Domy mniejsze, do 100 m2, z wygodnym rozkładem pomieszczeń są doskonałą alternatywą cenową dla mieszkań w blokach, czy apartamentowcach. Nieraz korzystniej jest kupić dom o powierzchni 80 m2 na obrzeżach niż mieszkanie o tym metrażu w centrum miasta. Dom jest tańszy. Domy o powierzchni 100-150m2 to idealna nieruchomość, nawet dla wielopokoleniowej rodziny. W ofercie domów na sprzedaż w Szczecinie są także luksusowe wille i dworki przeznaczone dla wymagających klientów. Każdy wspomniany typ domu jest dostępny zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Zaletą domu z rynku wtórnego jest to, że nadaje się do natychmiastowego wprowadzenia. Takie nieruchomości nieraz sprzedawane są z meblami. Mają gotowe podłogi, wykończoną kuchnię i łazienkę. Z kolei domy z rynku pierwotnego dają możliwość umeblowania i urządzenia zgodnie z własnym pomysłem. Ich zaletą jest zastosowanie podczas budowy nowoczesnych materiałów budowlanych, a co się z tym większy komfort cieplny i mniejsze koszty ogrzewania.

Kupno domu z obu rodzajów rynku ma swoje wady i zalety. Domy na rynku wtórnym są z reguły tańsze i zdaniem wielu ekspertów znajdują się w lepszej lokalizacji. Dom z rynku pierwotnego daje możliwość dowolnej aranżacji wnętrza bez konieczności generalnego remontu i jest wybudowany z nowoczesnych materiałów, co wpływa na komfort mieszkania.