Wygodne spanie w hotelu

Wygodne spanie w hotelu – hotel to miejsce odpoczynku, relaksu, nocleg w czasie wakacji, krótkiego wyjazdu lub delegacji służbowej. Dla dobrego samopoczucia gości znaczenie ma nie tylko hotelowa oferta atrakcji, np.: spa, siłownia, basen, zajęcia dla dzieci, doskonała i smaczna kuchnia, miła obsługa, ale także każdy detal w wyglądzie pokoju hotelowego. Standardem jest, że pokój hotelowy jest połączony z toaletą. Klient z reguły oczekuje bardziej luksusowego wyposażenia niż u niego w domu.  

Wyposażenie pokoju hotelowego

W skład standardowego wyposażenie pokoju hotelowego wchodzą łóżko, stolik nocny lub półka, umieszczona przeważnie nad łóżkiem, szafa lub zabudowana wnęka garderobiana, biurko/stolik, lustro, wieszak ścienny na kurtki i płaszcze, lampka nocna. W pokojach hotelowych mogą znajdować się: telewizor, telefon, radio itp. Do wyposażenia podstawowego zaliczana jest także  łazienka. Może być różnie wyposażona, w zależności od standardu hotelu. Powinna jednak zawierać podstawowe akcesoria: ręczniki kąpielowe, zestaw mydełek dla każdej osoby, prysznic, umywalkę, ubikację. W hotelach o wysokim standardzie w łazience gość znajdzie: kosmetyki oraz suszarkę do włosów. Centralne miejsce w pokoju zajmuje łóżko. Ozdobą łóżka jest pościel hotelowa, która swoim wyglądem powinna robić wrażenie na gościach.

Najwyższa jakość pościeli

Wygodne spanie w hotelu
Wygodne spanie w hotelu

Przed pościelą hotelową stawiane są wyższe wymagania niż przed pościelą domową. Jej wytrzymałość musi być wyższa. Jakość pościeli hotelowej jest zróżnicowana . Najtańsza pościel nie sprawdza się w hotelach, ponieważ nie spełnia wymogów jakościowych i po kilku praniach nie wygląda estetycznie. Pościel hotelowa jest prana i maglowana częściej niż komplety pościelowe w domu. Jest uznawana za pościel przemysłową, nadającą się do wykorzystania w obiektach użyteczności publicznej.  Od pościeli domowej różni się podwyższoną wytrzymałością – jest prana w temperaturze 90 stopni Celsjusza. O wysokiej jakości pościeli świadczy odporność na maglowanie, pilingowanie i na procedury dezynfekcyjne. Pościel jest prana po każdym gościu, bywa, że codziennie. Cechą charakterystyczną dla pościeli używanej w segmencie hotelowym jest gramatura tkaniny ok. 160 g/mkw. Gramatura tkaniny używanej do szycia pościeli do użytku domowego to ok. 125 g/mkw. Pościel z gęstego splotu zapewnia wygodę i komfort spania i efektownie wygląda na łóżku. Na pierwszy rzut oka widać lepszą jakość produktu, co od razu dostrzegają klienci.

Sposób prania pościeli hotelowej

Sanepid wymaga, aby pościel hotelową prać po wyprowadzeniu się osoby, która z niej korzystała, nawet jeżeli ktoś spał pod nią jedynie kilka godzin. Jest to związane z koniecznością dezynfekcji i zapewnienia najwyższych standardów obsługi klienta.  W domach najczęściej używana jest pościel kolorowa, którą powinno się prać w niższych temperaturach, z delikatnymi środkami piorącymi, powinna być suszona w stanie rozwieszonym. Pościel hotelowa jest prana w wysokiej temperaturze i   z użyciem silnych środków piorących. Częste pranie nie ma większego wpływu na jej wygląd zewnętrzny, długość użytkowania i zachowanie wymiarów. Do produkcji pościeli hotelowej wykorzystuje się włókno czesankowe, które jest długie i gładkie. Do szycia pościeli hotelowej  używa się nici rdzeniowych, odpornych na wysokie temperatury. Gęsty ścieg i rygle przy zakończeniach ściegu sprawiają, że pościel jest mocna i wytrzymuje wszelkie trudy umorzonego użytkowania i częstego prania.

Najlepsze materiały na pościel hotelową

Pościel bawełniana ma swoich zwolenników, także wśród właścicieli hoteli i pensjonatów. Pięknie wygląda, jest przyjemna w dotyku, dobrze absorbuje pot. W hotelach popularna jest także pościel jedwabna. Pościel hotelowa najczęściej uszyta jest z adamaszku, który jest  ozdobną dwustronną błyszczącą tkaniną jedwabną. Zazwyczaj producenci nie dodają do pościeli z adamaszku dodatków sztucznych, np.: poliestru, ponieważ po kilku praniach widać, że niechciany dodatek – pościel wygląda znacznie gorzej i właściwie nie nadaje się do użytku hotelowego. Popularna wśród hotelarzy jest pościel splocie atłasowo – adamaszkowym. Jest to produkt luksusowy, cechujący się zachowywaniem pierwotnych rozmiarów i koloru nawet po wielu praniach. Producenci pościeli hotelowej umożliwiają wykonanie nadruku z nazwą hotelu lub pensjonatu na pościeli. Taka pościel jest doskonałą wizytówką hotelu – klient z pewnością zapamięta nazwę hotelu, skoro widzi ją przez okres przebywania w pokoju hotelowym. Dla wielu gości spokojna noc, wyspanie się, świeżość pościeli są bardzo ważnym elementem oceny obsługi klienta w hotelu.

Goście zwracają dużą uwagę na estetykę wystroju pokoju.  Pościel, która pięknie wygląda na łóżku, tworzy miły nastrój, zachęca do odpoczynku.  Nie dopuszczalne jest, aby pościel była pognieciona lub poplamiona. Szykowna pościel świadczy o elegancji hotelu. Właściciele hoteli starają się wybierać pościel najwyższej jakości i w neutralnych kolorach. Dominują biały i beżowy, ponieważ można je dopasować do wszystkich kolorów we wnętrzu.