Tapeta indywidualisty

Tapeta indywidualisty to świetny pomysł na wykończenie ściany, zwłaszcza w sytuacji, kiedy stan ścian nie jest najlepszy, np.: ściany mają jakieś rysy i wgłębienia. Tapeta maskuje niedoskonałości, wyrównuje ściany. Kolejną zaletą tapety jest fakt bycia dodatkową i niezwykle potrzebną izolacją, która zapobiega utracie ciepła. Nie każdemu odpowiadają gotowe wzory. Część osób chce, aby tapeta odzwierciedlała ich wizję pomieszczenia i lubi samodzielnie kreować przestrzeń swojego otoczenia.

Osoby z artystycznym zacięciem lubią tworzyć przedmioty dla siebie lub znajomych. Wykonują rzeczy, które są niepowtarzalne, wyjątkowe, takie, jakich nie znajdzie się w masowej produkcji. Tapetowanie może być kreatywne. Zamiast kupić gotowe, kolorowe tapety można zaopatrzyć się w białą, wzorzystą tapetę wykonaną ze specjalnego tworzywa i pomalować ją według swojego uznania, uzyskując w ten sposób oryginalną tapetę.

Tapety do malowania

Tapeta kojarzy się z kolorami i wzorami. Wystarczy ją przykleić do ściany, aby odmienić wnętrze i uzyskać ładnie wyglądające ściany. Tapeta do malowania to specyficzny gatunek, który pozwala właścicielowi na kreatywne podejście i stworzenie swojej wizji ściany. Zaletą tapety do malowania jest to, że w momencie, kiedy jeden kolor już znudzi się, można go zetrzeć i pomalować tapetę innym kolorem. W ten sposób w ciągu kilku minut wnętrze zmienia się i zostaje odświeżone. Tapety do malowania to antidotum na wnętrzarską nudę, produkt idealny dla osób, które często zmieniają wystrój wnętrza, ponieważ uważają, że zmiany pozytywnie wpływają na ich podejście do życia i samopoczucie. Tapety do samodzielnego wykończenia doceniają osoby kreatywne, które chcą mieć wpływ na to, jak wyglądają ich ściany. Kolor tapety można zmienić kilka razy bez szkody dla struktury i wzoru tapety. Tapety do malowania oszczędzają czas, który trzeba przeznaczyć na odnowienie wnętrza. Odpada zrywanie tapety i klejenie nowej. Tapety do malowania to inwestycja na lata, a co za tym idzie oszczędność finansowa. Nie trzeba kupować co pewien czas nowej tapety i klejów, wystarczy tylko zmienić kolor. Zabrudzenia z tego rodzaju tapety można zmyć wodą z detergentem. Malowanie tapety można rozpocząć po trzech godzinach od położenia na ścianie. Tyle czasu potrzeba na wyschnięcie kleju. Tapety do malowania można stosować w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni i w łazience, gdyż są odporne na zmienne temperatury. Tapety malowane własnoręcznie wyrażają charakter domowników, a przestrzeń w domu nabiera wyjątkowości. Człowiek w końcu wie, że ma w domu rzecz, której był współtwórcą.

Rodzaje tapet do malowania

Tapeta indywidualisty
Tapeta indywidualisty

Tapeta do malowania nie jest zwykłą tapetą papierową. To produkt o bardzo wysokiej jakości, wykonany z wykorzystaniem włókna szklanego, które cechuje się odpornością na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Wielką zaletą tego typu tapet jest to, że nie deformują się pod wpływem ciepła oraz wilgoci. Innym rodzajem tapet do malowania jest trójwarstwowa raufaza mająca w składzie włókna drzewne. Po przemalowaniu wiórki nasiąkają i pęcznieją, a tapeta uzyskuje tym właściwą strukturę. Znakomicie pokrywa nierówności w ścianach i zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza, co zapobiega powstawaniu szkodliwej dla człowieka pleśni. Do przyklejenia raufazy używa się kleju winylowego, który nanosi się bezpośrednio na tapetę, a następnie dociska ją do ściany tak, by nie pojawiły się pęcherzyki powietrza.

Dla dziecięcej kreatywności

Tapeta do malowania to idealny element wykończeniowy ściany w pokoju dziecięcym. Dzieci w wieku przedszkolnym nie zważając uwagi na pięknie wykończoną ścianę i testują swoje plastyczne pasje na każdej powierzchni. Malowanie ścian mazakami, kredą, czy farbami wręcz uwielbiają. Tapeta do malowania znakomicie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Jeżeli dziecko namaluje na tapecie swój wzór to nie ma żadnego problemu – można zmyć wzór. Najmłodszy członek rodziny zyskuje przestrzeń do artystycznych prób, a rodzice nie denerwują się pomalowaną ścianą i wizją kosztów remontu. Nie ma nic piękniejszego dla rodzica niż uśmiech zadowolonego dziecka.

Farba do malowania tapet

Najlepszą farbą do malowania tapet jest farba akrylowa lub lateksowa. Dobrze się wchłania. Najlepiej wybierać farbę matową, która nie odbija światła. Wśród narzędzi do malowania tapet polecane są: pistolet natryskowy, pędzel lub wałek.

Tapety do malowania kupują osoby, które nie znalazły niczego interesująco w ofercie sklepowej lub planują stworzyć swoją niepowtarzalną tapetę. Są tanim sposobem na zmianę wnętrza – wystarczy zmyć stary kolor i położyć nowy. Dają możliwość stworzenia dowolnej aranżacji. Do właściciela należy decyzja, czy chce mieć tapetę w jednolitym kolorze, czy w wielu barwach. Chętnie kupowane są przez właścicieli mieszkań w starym budownictwie ze względu na właściwości maskujące ubytki w ścianie. Im grubszy wzór, tym tapeta do malowania lepiej maskuje niedoskonałości w wyglądzie ścian. Do wypróbowania tapety do malowania kuszą przystępne ceny.