Jak zawiązać plecak worek, czyli nosimy się modnie!

Jak zawiązać plecak worek, czyli nosimy się modnie! Plecaki w stylu “worek” nie wychodzą z mody już od kilku sezonów. Dzięki temu możemy cieszyć się wciąż modnym dodatkiem, w którym możemy przechowywać najbardziej potrzebne rzeczy, które z łatwością możemy w każdej chwili wyciągnąć.

Mimo swojej lekkości, plecak worek to wciąż pożądany gadżet, który nie dość, że jest praktyczny, to jeszcze wytrzymały i zazwyczaj wodoodporny. Dlatego, jeśli mamy przed sobą wyprawę lub wyjazd np. na miasto, to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w taki przechowalnik. Jak zatem nosić i wiązać plecak worek by wciąż było wygodnie, ale i przy tym modnie?

Jak wiązać plecaki tego typu?

Jak zawiązać plecak worek, czyli nosimy się modnie!
Jak zawiązać plecak worek, czyli nosimy się modnie!

Plecaki worki zostały tak skonstruowane, by szybo narzucić je na plecy, bez zbędnego martwienia się o zamknięcie czy nawet o zarzucenie na plecy. Worek, który jest również główną konstrukcją plecaka został wyposażony w odpowiedni otwór, który został przeszyty w ten sposób, by można było przewlec szelki. Najczęstszym ściegiem, który występuje w tego typu przeszyciach to overlock, gdyż jako jeden z wielu przydatnych, jest najmocniejszy i ścieg ten ściśle trzyma materiał w jednym miejscu. Tak powstały “kanał można bezproblemowo przewlec linką, sznurkiem lub sznurówką, która będzie robić za główne szelki, które będą też służyć za zamek. Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, iż niektóre modele plecaków worków zostały tak przemyślane, że posiadają wszyty ekspres, który służy za dodatkowe zabezpieczenie podczas noszenia. Całkowicie niweluje się wtedy ryzyko, że niespodziewanie rozepnie się węzeł głównego zapięcia, który właśnie zrobiliśmy.

Jeśli plecak worek został już zapakowany, można przystąpić do jego zamknięcia. Jest to niezwykle proste i nie wymaga głębszych przemyśleń nad tym jak zapiąć wiązanie plecaków worków by było równo z jednej i drugiej strony. Wystarczy znaleźć odpowiedni punkt, w którym będziemy mieli równe odległości od węzła z zapięciem. Jeśli znaleźliśmy już odpowiednią odległość i punkt wyważenia plecaka, wystarczy pociągnąć na zewnętrz obydwie szelki jednoczesnym ruchem. W ten sposób sprawimy, że plecak worek zamknie się bezproblemowo, a szelki będą równo ściągnięte. Dzięki temu będziemy mogli zachować odpowiednie rozłożenie ciężaru i poziomów pod względem rozłożenia plecaka na swoich plecach.

Jak nosić plecak by było modnie i wygodnie?

Plecak worek to idealny gadżet na krótkie spacery, zakupy czy wyjścia ze znajomymi, które nie wymagają większych przygotowań. Do takiego plecaka wystarczy włożyć najpotrzebniejsze rzeczy, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o to czy wszystko nam zmieści się do kieszeni czy do nerki. Warto wybierać takie plecaki, które są uszyte z materiału nieprzemakalnego oraz nieprześwitującego – dzięki temu unikniemy niebezpieczeństwa związanego z ewentualną kradzieżą i przemoknięciem rzeczy. Oczywiście, jeśli posiadamy plecak bawełniany lub inny, który może przemoknąć, możemy pokusić się o włożenie najbardziej delikatnych przedmiotów w wodoodporną kosmetyczkę czy saszetkę.

W przypadku letnich stylizacji, najlepiej sprawdza się top na cienkich ramiączkach oraz szorty lub cienkie legginsy. Dzięki temu, plecak worek, który jest przez nas traktowany jako główny modowy dodatek, będzie doskonale widoczny i już z daleka będzie świetnie wyglądać na naszych plecach. Oczywiście w przypadku damskich stylizacji można również pokusić się o związanie włosów w koński ogon lub w warkocz, co uwydatni walory naszego plecaka worka. W przypadku panów, ale też pań, można pokusić się o zabawę kontrastem w ubraniach. Koszulka może być jasna lub ciemna, a plecak worek, może być w kolorze, który świetnie wyróżni na tle bluzki lub t-shirta i ciemnych spodni. Moda to niesamowite narzędzie, które świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach!

Noszenie plecaka worka może odbywać się na kilka sposobów:

  • Tradycyjnie – zarzucony na obydwa ramiona. Daje to nam pewność i stabilizację podczas chodzenia. Nie jesteśmy przeciążeni w żadną stronę.
  • Na jedno ramię – sposób ten może być wykorzystywany podczas szybkich wycieczek pieszych, gdzie będziemy często wyjmować z plecaka potrzebną rzecz
  • Na skos – niczym plecak na jedno ramię, który był modny w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.

Wydawać by się mogło, że plecak worek to gadżet dla młodzieży i młodszych dzieci. Jednak nie jest to prawda, bo gadżet ten może być noszony przez osoby w różnym wieku. Nigdzie nie jest powiedziane, że ten “przechowalnik” to rzecz zarezerwowana dla ludzi młodszych i dzieci. Ceniąc sobie wygodę oraz sporą ilość sposobów na jakie możemy nosić plecaki worki, możemy z całą świadomością używać go jako przedmiotu w pełni użytkowego, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Oczywiście należy pamiętać, że nie włożymy tam ciężkich przedmiotów oraz tych o dużym gabarycie, ale na plażę, dyskotekę czy rower plecak worek sprawdzi się wyśmienicie. Stosując odpowiedni zacisk na przeszyciu, możemy być pewni, że przechowywane w ten sposób przedmioty nie wypadną i są w pełni bezpieczne podczas przemieszczania się z punktu “A” do punktu “B” na trasie naszej wycieczki czy zwyczajowej trasie do pracy.