Jak działa Apple TV?

Jak działa Apple TV? Apple TV jest urządzeniem do przesyłania strumieniowego. Oznacza to, że po podłączeniu routera do telewizora lub monitora za pomocą kabla HDMI (brak w zestawie), możesz przesyłać treści przez Internet do wyświetlacza. Aby było jasne, jest to sprzęt, a nie usługa przesyłania strumieniowego Apple TV+, która została uruchomiona w 2019 roku. Możesz oglądać bezpłatne treści z witryn takich jak YouTube i Facebook, ale będziesz potrzebować subskrypcji, aby oglądać najpopularniejsze filmy i programy telewizyjne.

Podczas gdy na nowych modelach Apple TV można pobierać i przechowywać aplikacje, nie można pobierać i przechowywać treści. Firmy takie jak Netflix, Apple i Disney przechowują swoje treści na firmowych serwerach. Gdy uzyskujesz do nich dostęp, ich serwery wysyłają do Ciebie zawartość. Jeśli masz niezawodne połączenie z Internetem, otrzymasz te dane i będziesz mógł natychmiast oglądać lub słuchać. Czasami, jeśli Twoje połączenie internetowe jest nieco wolne, Twoje treści mogą zostać wstrzymane w oczekiwaniu na przesyłanie danych.

Historia Apple TV

Firma Apple rozpoczęła sprzedaż Apple TV wiosną 2007 roku, reklamując produkt jako sposób na powiązanie mocy komputera i szybkiego połączenia z Internetem z przepięknym wyświetlaczem telewizora HD. Dokładniej mówiąc, potrzebujesz telewizora z ekranem panoramicznym (16:9) o rozszerzonej lub wysokiej rozdzielczości i portem wejściowym High-Definition Multimedia Interface (HDMI), Digital Visual Interface (DVI) lub komponentowym portem wideo. Jeśli dodasz do tego sieć Ethernet i konto w sklepie iTunes, masz wszystko, czego potrzeba do sterowania zdjęciami, wyświetlania ich oraz odtwarzania muzyki i filmów na ekranie telewizora. Nie potrzebujesz do tego komputera z systemem Mac, ponieważ Apple TV jest zgodne zarówno z komputerami PC, jak i Mac, a multimedia, z których korzystasz za pośrednictwem Apple TV, nie ograniczają się do osobistej kolekcji, którą przechowujesz w bibliotece iTunes. Apple TV umożliwia także korzystanie z określonych narzędzi internetowych w celu uzyskania dostępu do szerokiej gamy materiałów audio i wideo – przede wszystkim filmów w jakości HD z największych wytwórni.

Inteligentne funkcje

Apple TV zmienia Twój telewizor w “inteligentny” odbiornik telewizyjny. Możesz wypożyczać filmy lub strumieniować swoją kolekcję z iTunes, strumieniować filmy i programy telewizyjne z aplikacji takich jak Netflix i Hulu Plus, strumieniować muzykę za pośrednictwem Apple Music i Pandora, słuchać podcastów, a nawet używać go do zastąpienia tradycyjnej subskrypcji telewizji kablowej dzięki usługom takim jak Sling TV. Najnowsza wersja sprzętu, Apple TV 4K, ma ten sam szybki procesor, który napędza iPada Pro, co sprawia, że jest tak wydajny jak większość laptopów. Posiada również procesor graficzny o mocy wystarczającej do przekształcenia go w konsolę do gier. Odtwarzacz strumieniowy Apple jest też częścią ekosystemu Apple, co oznacza, że świetnie współpracuje z Twoim iPhone’em, iPadem i komputerem Mac. Na ekranie telewizora można oglądać bibliotekę zdjęć iCloud, w tym filmy wideo z albumu “Memories”, które iPad i iPhone automatycznie tworzą z albumów fotograficznych. Możesz też skorzystać z funkcji AirPlay, aby przenieść ekran iPhone’a lub iPada na telewizor, co pozwoli Ci korzystać z dowolnej aplikacji na smartfonie lub tablecie na dużym ekranie.

Dla kogo jest Apple TV?

Jak działa Apple TV?
Jak działa Apple TV?

Osoby posiadające wiele urządzeń Apple z pewnością pokochają Apple TV. Jego bezproblemowa łączność z innymi produktami Apple sprawia, że jeśli chcesz używać telewizora do udostępniania rzeczy na mniejszych ekranach, to nie ma sprawy. Jeśli szukasz strumieniowego przesyłania filmów z Internetu, a nie chcesz wydać dużo pieniędzy na Smart TV (lub po prostu chcesz użyć bieżącego telewizora), Apple TV jest solidnym wyborem wśród różnych opcji tam. To nie jest najtańszy, ale działa dobrze, jeśli chcesz oglądać wiarygodnych źródeł treści, takich jak Netflix, Hulu, HBO, itp. Teraz, gdy już wiesz, jak działa Apple TV, musisz zdecydować, czy warto w niego zainwestować. Istnieje kilka tańszych alternatyw, takich jak Chromecast i Amazon Firestick, które pozwalają na strumieniowe przesyłanie ulubionych treści. Porównując Apple TV z innymi urządzeniami, które robią to samo, największym czynnikiem jest koszt. Apple TV zdecydowanie kosztuje najwięcej, ale ma elegancką, minimalistyczną konstrukcję z bardzo małą liczbą przycisków i elementów sterujących. Jeśli masz urządzenia Apple i zależy Ci na łatwej kompatybilności, Apple TV może być najlepszym wyborem.

Aktywacja Apple TV

Po wyjęciu z opakowania sprzedażowego Apple TV należy podłączyć do zasilacza, za pomocą specjalnego kabla dołączonego do zestawu, oraz do telewizora, za pomocą zwykłego kabla HDMI . Po tych dwóch banalnych czynnościach Apple TV włącza się, a na froncie urządzenia zapala się wskaźnik stanu. W tym momencie, po wybraniu źródła HDMI dla Apple TV na telewizorze, możesz przystąpić do aktywacji urządzenia. Procedura jest bardzo prosta: przewiń na powierzchni dotykowej pilota Apple TV, aby podświetlić w menu widocznym na ekranie język i kraj lub obszar, który ma być ustawiony na urządzeniu. Następnie, aby wybrać opcję, dotknij powierzchni dotykowej pilota Apple TV Remote. Następnie wybierz, czy chcesz skonfigurować Apple TV “ręcznie” lub za pomocą iPhone’a lub iPada . W pierwszym przypadku musisz skonfigurować połączenie Wi-Fi i wpisać dane logowania do Apple ID , podczas gdy w drugim musisz umieścić iPhone’a lub iPada w pobliżu Apple TV i nacisnąć przycisk Kontynuuj, który pojawi się na ekranie urządzenia. W ten sposób wszystkie informacje związane z Apple ID i połączeniami Wi-Fi są “magicznie” przenoszone z iPhone’a lub iPada do Apple TV.