Asus ExpertBook P2 P2540 – rozwiązanie dla biznesu

Asus ExpertBook P2 P2540 – rozwiązanie dla biznesu to doskonały 15.6 calowy laptop, o wysokiej niezawodności do specyficznej pracy biznesowej. Tajwański producent zapewnia, że laptop jest przystosowany do długiej, wielogodzinnej, nieprzerwanej pracy. Ma to zwiększyć produktywność w biznesie. Doskonale przystosowany do częstego przenoszenia z miejsca na miejsca, a dodatkowo posiada funkcje zabezpieczenia najbardziej poufnych danych.

Specyfikacja

Dane techniczne

Producent

ASUS

System operacyjny

Windows 10 Pro

Rodzaj laptopa

Biznesowy

Rozmiar ekranu – przekątna

15,6 cali

Procesor

Intel Core i5

Dysk

SSD

Ekran

Rozdzielczość

1920 x 1080

Powłoka matrycy

Antyrefleksyjna

Typ matrycy

IPS

Częstotliwość odświeżania obrazu

60 Hz

Procesor

Model procesora

Intel® Core™ i5-10210U 1,6 GHz (cache 6 MB, maks. 4,2 GHz)

Ilość rdzeni

4

Ilość wątków

8

Pamięć operacyjna

Ilość pamięci RAM

8GB DDR4

Dysk twardy

Ilość dysków

1 x SSD

Format

M.2

Interfejs

1 x PCIe

Pojemność dysku SSD

256 GB

Karta graficzna

Dedykowana karta graficzna

Brak

Zintegrowana karta graficzna

Intel® UHD Graphics 620

Wyjścia

1 x HDMI

Interfejs

Złącza

1 x USB 2.0 Type-A

3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A

1 x HDMI 1.4

1 x gniazdo VGA (D-Sub)

1 x gniazdo audio mini-jack 3,5 mm typu combo

1 x gniazdo Ethernet RJ45 klasy gigabitowej

Komunikacja

Wi-Fi 5 (802.11ac) + Bluetooth 4.2 (łączność dwupasmowa) 2×2

Czytnik kart pamięci

Czytnik typu 3 w 1 do kart SD / MMC / MS

Wygląd i wymiary

Dominujący kolor obudowy

Czarny

Materiał wykonania

Tworzywo sztuczne

Kolor pokrywy

Czarny

Klawiatura numeryczna

Tak, osobnie wydzielona z prawej strony

Szerokość

380 mm

Głębokość

256 mm

Wysokość

26,8 mm

Waga

2,37 kg

Bateria

72 WHr, 3S2P, 6-ogniwowa bateria litowo-jonowa

Wysoka wydajność w zależności od potrzeb

Omawiany przeze mnie model posiada układ scalony Intel Core i5 10210U. Dostępny jest jednak również słabsza wersja oparta na jednostce Intel Core i3 10110U.  Lepsza jednostka jest wspierana przez 6 MB pamięci podręcznej Cache, a bazowa częstotliwość taktowania zegara wynosi 1,6 GHz a w trybie Turbo do 4,2 GHz na jednym rdzeniu. Procesor jest wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4, która osiąga dwukrotnie lepsze rezultaty niż starsza DDR3. Takie zestawienie umożliwi szybką, wielozadaniową pracę.

Litowo-polimerowa bateria o pojemności 72 Wh zapewni długotrwałe działanie, nawet do 12 godzin. Oczywiście taki wynik jest osiągalny przy minimalnym zużyciu baterii i najmniejszej jasności. Im więcej wydobędziemy mocy z urządzenia pracując na baterii, tym bardziej czas działania bez ładowania się skróci. Na szczególny plus zasługuje fakt, że Asus ExpertBook P2 P2540 posiada zewnętrzną, łatwo wymienialną baterię. Sprawia to, że w razie zużycia baterii wymiana jej, na nowy model jest dziecinnie prosta.

Asus ExpertBook P2 P2540 - rozwiązanie dla biznesu
Asus ExpertBook P2 P2540 – rozwiązanie dla biznesu

Laptop zapewnia również prosty łatwy dostęp do podzespołów poprzez klapę serwisową. Ułatwia to konserwację komponentów oraz możliwość zwiększenie niektórych elementów, jak np. pamięć RAM czy dyski twarde.

Antyrefleksyjna powłoka zapewnia ochronę przez wszelkimi niepożądanymi odblaskami świetlnymi, które są bardzo uciążliwe, zwłaszcza w bardzo słoneczne, bezchmurne dni. Matowa matryca gwarantuje również lepsze kolory, kontrast obrazu oraz doskonały jego ostrość. Bezpośrednio wpływa to na zmęczenie wzroku, które jest znacząco spowolnione.

Laptop jest dostosowany do korzystania w biurach, w których zazwyczaj znajdziemy sprzęty pochodzące z różnych czasów, a co za tym idzie występują tam wszelkie możliwe złącza. Laptop posiada złączki, do telewizorów, monitorów, projektorów i wiele innych. Posiada takie interfejsy jak: 3x USB 3.1 Gen 1, 1x USB 2.0, czytnik kart pamięci 3w1, 1x HDMI, 1x VGA, 1x RJ45 (LAN) oraz coraz rzadziej spotykany w nowych urządzeniach – napęd optyczny.

Wojskowa wytrzymałość

Asus chwali się, że zapewnił urządzeniu militarny standard 810G. Laptop, dzięki solidnej i wytrzymałej konstrukcji przeszedł szereg rygorystycznych testów, co pozwoliło mu uzyskać zgodność ze standardem militarnym. Producent się chwali, że laptop wytrzyma:

  • pracę na dużej wysokości do 4,5 km n.p.m. w temperaturze od 5°C do 40°C – są to warunki lotu samolotem,
  • pracę przy niskiej temperaturze otoczenia do -31°C przez 3 dni, będąc cały czas włączonym,
  • pracę w wysokiej temperaturze do 43°C przez 3 dni, będąc cały czas włączonym,
  • powinien wytrzymać upadek z wysokości 100 mm (2 razy), będąc włączonym,
  • powinien wytrzymać przewóz w luku bagażowym samolotu,
  • przechowywanie w niskiej temperaturze (-33°C) przez 7 dni, gdy jest wyłączony

Laptop posiada również czytnik linii papilarnych, który pomoże skutecznie zabezpieczyć prywatne dane przed niepowołanymi osobami. Ponadto w połączeniu z usługą Windows Hello logowanie sprowadza się to jednego dotknięcia czytnika.

Podsumowanie

Laptop Asus ExpertBook P2 P2540 jest rozwiązaniem, które wspiera działanie w każdej pracy, w domu, w biurze. Dobrze się również sprawdzi w mobilnej pracy jak również w ekstremalnych warunkach otoczenia. Doskonała wydajność osiągnięta została dzięki dobrej kombinacji podzespołów, które pozwolą na długą, wymagającą i wielozadaniową pracę, a łatwy dostęp do podzespołów czy wymienna bateria ułatwiają dostosowanie elementów do własnych potrzeb.