Ile kosztują kolorowe tatuaże?

Ile kosztują kolorowe tatuaże? Tatuaż często ma znaczenie symboliczne dla osób, które decydują się na jego wykonanie. Wielu rodziców decyduje się na trwałe zapisanie w ten sposób wizerunku swojego dziecka, jego imienia czy nawet pierwszego rysunku. Może wiązać się z ważnym przekazem, doświadczeniem lub zainteresowaniem jego posiadacza. Pomysłów na oryginalny, związany z własną historią tatuaż, jest naprawdę wiele. Ile osób, tyle pomysłów. Inne osoby nie zwracają uwagi na symbolikę wzorów.

Traktują ozdabianie ciała jako przejaw mody lub właśnie dekorację. Motywy posiadania tatuażu są naprawdę różne. Warto jednak przygotować się na to, że koszt tatuażu może być wysoki. Ceny tatuaży sięgają od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Skąd te różnice? Bez wątpienia najlepsi tatuażyści mają wysokie ceny, ale wynika to z ich umiejętności. Co jeszcze wpływa na koszt? W tym artykule dowiesz się, jakie elementy wpływają na koszt tatuażu, a także jak w tym zestawieniu prezentują się kolorowe wzory na ciele.

Dlaczego tatuaże tyle kosztują?

Ceny tatuaży https://www.thefight.pl/gdzie-nauczyc-sie-robic-tatuaze/ mogą się bardzo różnić. Co na nie wpływa? Po pierwsze rozmiar wzoru. Po drugie czas, jaki należy poświęcić na jego wykonanie, a także rodzaj środków. W związku z tym kolorowe tatuaże są droższe niż ich jednokolorowe odpowiedniki. Ceny są tym wyższe, im więcej kolorów stosujemy. Nie bez znaczenia jest również pozycja studia tatuażu, jak i renoma samego tatuażysty. Dobry tatuażysta może zażądać nawet o kilkaset złotych więcej niż początkujący czy przeciętny specjalista w tej dziedzinie. Kolejnym czynnikiem może być lokalizacja salonu. W większych miastach zapłacimy więcej niż w małych miejscowościach. Poza tym brak konkurencji w danym rejonie może też być powodem nieuczciwego podnoszenia cen za usługi. Cena nie powinna być jednak w tym wypadku czynnikiem determinującym wybór. Tatuaż pozostaje z nami na zawsze, najważniejsza jest zatem jego jakość i precyzja wykonania. Przed podjęciem decyzji o konkretnym studio tatuażu należy sprawdzić opinie o nim, by potem nie żałować. 

Ile może kosztować projekty tatuażu?

Ile kosztują kolorowe tatuaże?
Ile kosztują kolorowe tatuaże?

Przed rozpoczęciem pracy właściwej tatuażysta musi poznać lub stworzyć jego projekt. Czasami klient pojawia się z własną propozycją lub oczekuje jakiejś podpowiedzi ze strony tatuażysty. W wielu salonach konsultacja z tatuażystą jest bezpłatna. Zwykle jednak wlicza się w ostateczną cenę tatuażu, która może być naprawdę wysoka. W związku z tym wiele osób, mimo wieloletnich marzeń, nie może sobie pozwolić na tego typu usługę. Jest ona zdecydowanie wyższa w przypadku kolorowych wzorów. Trudno jednak w czasie konsultacji uzyskać informację o cenie tatuażu.

Studia zwykle nie mają też stałego cennika, podają tylko orientacyjne ceny. Jednak kolorowe tatuaże wcale nie muszą być najdroższe spośród wszystkich propozycji. Jak już wcześniej wspomniano znaczenie ma również wielkość wzoru. W związku z tym mały, kolorowy wzór na nadgarstku może być tańszy niż duży i czarny tatuaż na całym ciele. Nie wszyscy tatuażyści zajmują się wykonywaniem kolorowych wzorów. Często odrębna grupa specjalistów zajmuje się właśnie tego rodzaju usługami. W związku z tym szkolą się, rozwijają i pozyskują jak najlepsze narzędzia i akcesoria. Wszystkie te działania przekładają się również na koszty obsługi. Oprócz tego są one wyższe w przypadku specjalnych technik tatuowania. Mowa tutaj o cieniowaniu czy stopniowaniu kolorów. Najdroższe wzory mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Czy odświeżanie tatuażu jest konieczne?

Wiele osób błędnie sądzi, że wykonanie tatuażu, a później foliowanie go i gojenie rany oznacza koniec. To jednak etap kończący pewien proces pracy. Po upływie kilku miesięcy czy lat pojawia się konieczność odświeżenie koloru, szczególnie w przypadku kolorowych barwników. Powstaje zatem pytanie, jak często odnawiać tatuaż https://www.luckyseven.pl/? Zależy to od kilku czynników. Kluczowy jest przebieg procesu gojenia rany. Jeśli w jego trakcie nie powstały żadne deformujące tatuaż zmiany, skóra dobrze się zagoiła, wzór będzie dłużej trwały. Wiele zależy też od czynników indywidualnych, które nie mają żadnego związku z warsztatem tatuażysty czy pielęgnacją po zabiegu. Tatuaże goją się również różnie w zależności od części ciała. Ma to również związek z ich wytrzymałością. Wzory na nadgarstku utrzymują dłużej swój kolor niż te znajdujące się na palcu czy stopach. W tych dwóch ostatnich miejscach skóra bardzo intensywnie pracuje, co wpływa na blednięcie koloru. W tych obszarach należy odświeżać kolor nawet co 12 miesięcy. Jak łatwo się domyślić, związane jest to z dodatkowymi kosztami. Warto wziąć ten wydatek pod uwagę, kiedy planujemy miejsce tatuażu.

Podsumowując, kolorowa tatuaże są coraz częściej wybierane przez różne osoby. Są zdecydowanie bardziej widoczne niż ich czarna wersja, dla wielu również bardziej estetyczna. Zwykle taki tatuaż jest droższy, a jego utrzymanie wymaga więcej wysiłku i pieniędzy. Warto wziąć te czynniki pod uwagę, planując rodzaj tatuażu. W razie wątpliwości można również zapytać o to tatuatora, który z pewnością udzieli odpowiedzi.