Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?

Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu? Sztuczne kwiaty najczęściej umieszcza się w miejscach, w których jest mało światła słonecznego, gdzie jest bardzo wilgotno, w miejscach publicznych, w witrynach sklepowych i gdzie nie ma możliwości ciągłej pielęgnacji żywych roślin. Nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu z tkaniny i plastiku nie wymagają codziennych zabiegów, ale należy je okresowo czyścić z kurzu i brudu, aby wyglądały świeżo i naturalnie.

Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?

Kwiaty sztuczne ekskluzywne oraz imitujące polne rośliny trzeba dokładnie, ale delikatnie czyścić, aby nie uszkodzić materiału, z którego są wykonane, a będą wyglądały pięknie. Hurtownia kwiatów sztucznych online sprzedając swoje produkty, chętnie dzieli się z klientami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zawsze można zwrócić się z zapytaniem nie tylko o ofertę sprzedażową, ale również o to jak czyścić akcesoria florystyczne takiej jak sztuczne kwiaty.

Czyszczenie sztucznych kwiatów szczoteczką do kurzu

Ta metoda jest odpowiednia dla sztucznych kwiatów pojedynczych oraz w bukietach ze wszystkich rodzajów materiałów. Trzeba wziąć szczoteczkę do kurzu (może to być miękkie, cienkie plastikowe włókna lub pióra). Zetrzeć kurz z każdego kwiatka, spróbować oczyścić każdy płatek i liść. Jeśli sztuczne kwiaty znajdują się w suchym pomieszczeniu, wystarczy wykonać takie czyszczenie raz w tygodniu.

Czyszczenie kwiaty sztucznych suszarką do włosów

Drugim sposobem na usunięcie kurzu ze sztucznych kwiatów jest użycie suszarki do włosów. Należy ustawić suszarkę na chłodny strumień powietrza i skierować na kwiaty. Cały kurz, nawet z niedostępnych miejsc, uda się usunąć. Upewnić się, że strumień powietrza nie jest zbyt gorący, ponieważ plastik może się stopić. Piękne rośliny można kupić na sztuki w sklepie online, ale dostępne są również tanie sztuczne kwiaty hurt. Warto rozważyć zakup większej ilości takich roślin, ponieważ można włożyć sztuczne kwiaty do wazonu, wykonać dekorację świąteczną czy ozdobić taras.

Czyszczenie sprężonym powietrzem

Innym sposobem na usunięcie kurzu ze sztucznych kwiatów jest użycie produktu ze sprężonym powietrzem. Jeśli kwiaty lub liście nie są mocno przytwierdzone do łodyg, mogą zostać zdmuchnięte przez strumień sprężonego powietrza. Kupując sztuczne kwiaty na cmentarz hurtownia doradzi, które rodzaje kwiatów będą najtrwalsze i najbardziej odporne na warunki atmosferyczne, jakie artykuły florystyczne użyć, aby efektownie ozdobić wiązankę. Stabilnie przytwierdzone kwiaty, liście oraz inne elementy można okresowo czyścić z kurzu wykorzystując do tego sprężone powietrze.

Czyszczenie sztucznych kwiatów na sucho sodą oczyszczoną

Istnieje również metoda czyszczenia na sucho sztucznych kwiatów. Trzeba włożyć kwiaty do plastikowej torebki, wsypać do niej sodę i dobrze wstrząsnąć torebką. Następnie wyjąć kwiaty z woreczka i delikatnie potrząsnąć, aby soda z resztkami kurzu została całkowicie usunięta. Można używać również soli, aby wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu, ale trzeba używać jej bardzo ostrożnie, ponieważ sól może zarysować rośliny. Hurtownia internetowa kwiaty sztuczne zawsze dostarcza w nienagannym stanie, wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Ale żeby ich stan się nie zmienił należy wykonać, co jakiś czas czyszczenie z kurzu.

Czyszczenie plastikowych kwiatów

Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?
Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?

Całkowicie plastikowe rośliny, które są przeznaczone do wilgotnych pomieszczeń i do użytku na zewnątrz, można po prostu umyć zimną wodą lub wytrzeć wilgotną miękką szmatką. Te sztuczne kwiaty można zanurzyć w wodzie z delikatnym detergentem. Woda nie powinna być gorąca, a środek czyszczący nie powinien zawierać składników rozpuszczających klej i plastik. Jeśli istnieje szansa, że jakiekolwiek części mogą zardzewieć, natychmiast trzeba wysuszyć roślinę na słońcu lub pod strumieniem ciepłego powietrza (na przykład suszarką do włosów). Dodatki florystyczne do stroików na różne okazje wykonane z tworzywa sztucznego mogą być czyszczone z kurzu w taki właśnie sposób. Wiele rodzajów artykułów florystycznych oraz kwiatów sztucznych jak żywe sklep internetowy posiada w stałej sprzedaży, można wybrać zarówno tanie produkty jak również ekskluzywne sztuczne kwiaty na przykład do dekoracji sali weselnej.

Czyszczenie kwiatów sztucznych roztworem octu

Kupione w hurtowni roślin sztucznych kwiaty można czyścić wodą i odrobiną octu. Wystarczy spryskać sztuczne kwiaty wodą z użyciem butelki z rozpylaczem. Woda z octem dobrze usuwa kurz i delikatne zabrudzenia. Ale po takim czyszczeniu kwiaty należy dobrze wysuszyć na świeżym powietrzu. Jeśli wilgoć pozostanie na liściach, może zepsuć kolor, a nawet teksturę produktu.

Czyszczenie na mokro detergentem

I jeszcze jeden sposób czyszczenia na mokro. Można to nawet nazwać praniem. W tym celu trzeba rozcieńczyć łagodny środek piorący (do delikatnych tkanin najlepiej użyć płynu do prania) w ciepłej wodzie. Zanurzyć kwiaty w roztworze i bardzo delikatnie nimi potrząsać. Jeżeli pozostaną smugi na kwiatach można je przetrzeć wilgotną szmatką. Sztuczne kwiaty najlepiej powiesić do góry nogami, aby nie straciły kształtu. Jeżeli ktoś zaniedbał takie czynności i nie można przywrócić roślinom dawnej świetności, pozostaje zamówić piękny bukiet w hurtowni sztucznych kwiatów online.