Pieluchomajtki dla dorosłych – co warto o nich wiedzieć

Pieluchomajtki dla dorosłych – co warto o nich wiedzieć: problem z nietrzymaniem moczu dotyka sporej ilości ludzi. Niestety nie każdy chce się do tego przyznać, choć naprawdę nie jest to wstydliwy problem. Może to być jedynie czasowa reakcja organizmu lub po prostu stała zmiana, która szybko może przestać przeszkadzać, gdy osoba zacznie nosić pieluchomajtki dla dorosłych.

Kiedy powinno się nosić pieluchomajtki dla dorosłych?

Tak naprawdę zasada jest jedna i prosta, to znaczy takie pieluchomajtki należy nosić zawsze wtedy, gdy występują problemy z nietrzymaniem moczu. Oczywiście rozwiązaniem problemu nie jest zakupienie ich i noszenie, gdyż to będzie tylko metoda na to, jak sobie z tą dolegliwością czasowo poradzić. Wszelkie zmiany w organizmie, które sprawiają, że mocz sam się uwalnia, powinny zostać zbadane przez lekarza, który przekaże następnie zalecenia, jak należy się leczyć.

Nie jest to rozwiązanie tylko dla osób, które przechodzą przez chorobę, leżąc. Takie rozwiązanie proponowane jest każdemu, kto cierpi na tę dolegliwość. Dlatego także osoby aktywne, powinny korzystać z pieluchomajtek dla dorosłych. Nie jest to wcale przeszkoda w poruszaniu się, a nawet w ćwiczeniach. Wszystko zależy od tego, jak zostaną one dopasowane. Dlatego nie trzeba się bać, że będzie to jakiekolwiek przywiązanie do łóżka i unieruchomienie. Pieluchomajtki są właśnie po to, żeby osoba, która może, chodziła, biegała i po prostu spełniała to, co chce.

Dlaczego właśnie pieluchomajtki dla dorosłych?

Nie jest to jedyne rozwiązanie na rynku, ponieważ prócz tego można jeszcze zakupić pieluchy, czy też różnego rodzaju wkładki, lecz jest to bardzo dobre rozwiązanie, ze względu na cechy, jakie posiada właśnie ten produkt.

Pieluchomajtki dla dorosłych - co warto o nich wiedzieć
Pieluchomajtki dla dorosłych – co warto o nich wiedzieć

Przede wszystkim tworząc pieluchomajtki, zadbano o to, aby zapewniały one komfort. Osoby, które będą je nosić, nie powinny wcale tego odczuwać. Choć na początku na pewno będzie to dość dziwne uczucie, ponieważ jest to coś nowego, także i przede wszystkim dla ciała, to da się do tego przyzwyczaić. Takie rozwiązanie jest również dyskretne. Jeśli komuś kojarzą się one z wielkimi pieluchami, które odwzorowują idealnie pieluchy dla dzieci, to jest to wielki błąd. Pieluchomajtki dla dorosłych są tak stworzone, aby przylegały do ciała, a więc praktycznie ich nie widać. W zależności od wybranego rodzaju, czyli otwartych lub półotwartych, są one dodatkowo wspierane przez siatkę, imitującą majtki, która przylega do ciała i dodatkowo przytrzymuje materiał. Dzięki temu spod ubrań ich nie widać i nie trzeba się bać, że ktoś zauważy taką zmianę w garderobie. Kiedyś pieluchomajtki, czy też pieluchy dla dorosłych kojarzyły się z szeroką imitacją pieluch dla dzieci, które dodatkowo szeleściły przy chodzeniu. Jednak takie materiały już nie występują, ponieważ producenci rozumieją, że dla niektórych ich klientów może to być niekomfortowa sytuacja.

Pieluchomajtki dla dorosłych wykonane są również z materiału, który pozwala oddychać skórze i dodatkowo jest pozbawiony lateksu, więc nie trzeba się bać żadnych reakcji alergicznych. Pieluchomajtki noszone są czasem nawet przez kilka godzin, a przez ten czas może tam się nazbierać zarówno pewna ilość uryny, jak i czasem kału. Osoba nie zawsze ma możliwość zmienienia pieluchomajtek, a nie powinna na tym cierpieć jej skóra, dlatego też materiał zabezpiecza ją przed odparzeniami i odleżynami.

Jak dobrać pieluchmajtki dla dorosłych?

Wybór wbrew pozorom nie powinien być przypadkowy. Muszą być one przeznaczone konkretnie pod wymagania osoby, która będzie je nosić. Należy więc na początku przede wszystkim zmierzyć obwód bioder, aby było wiadomo, jaki rozmiar będzie potrzebny. Nie mogą być one zbyt małe, ponieważ będą uciskać i powodować niepotrzebne obrażenia, natomiast jeśli będą zbyt luźne, to zebrany w nich materiał może ulatywać, czego chyba nie chciałaby osoba je nosząca.

Na rozmiarze jednak nie koniec. Pieluchomajtki dla dorosłych powinny być dobrane jeszcze pod względem aktywności, ilości oddawanego moczu i stanu zdrowia. Przecież są osoby, które będą w nich wyłącznie leżeć, ale też na pewno znajdą się osoby, które będą jednocześnie nosić je na sobie i pokonywać szlaki górskie. Przecież choroba nie koniecznie musi być ograniczeniem w spełnianiu marzeń.

Pamiętaj o higienie

Choć w pewien sposób nosząc pieluchomajtki dla dorosłych, dba się o swoją higienę, to nie jest to do końca dbanie o czystość i dbanie o skórę. Dlatego za każdym razem, gdy tylko będzie się zmieniać pieluchomajtki, to należy podmyć skórę, najlepiej wodą z mydłem, nawet szarym. Czasem jednak nie ma takiej możliwości, więc warto nosić przy sobie mokre chusteczki, na przykład takie delikatne dla dzieci i używać ich, gdy zajdzie taka potrzeba. Prócz tego warto zapytać lekarza bądź też aptekarza, czy są jakieś środki nawilżające skórę i odbudowujące naskórek, który nieco ucierpi w trakcie noszenia pieluchomajtek.