Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej

Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej – myjnie samochodowe w dzisiejszych czasach stają się coraz popularniejsze. Zarówno klienci jak i przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z tego sposobu umycia samochodu i zarobku. W tym artykule skupimy się dokładniej na myjniach bezdotykowych, chociaż nie jest to jedyne rozwiązanie. Poniżej przyjrzymy się dokładniej budowie myjni samochodowej bezdotykowej oraz podpowiemy na jakie koszty trzeba się przygotować, chcąc otworzyć tego typu biznes. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Ile kosztuje budowa myjni samochodowej bezdotykowej?

Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej
Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej

Myjnie automatyczne są obecnie o wiele mniej lubiane, ze względu na potencjalne uszkodzenia lakieru naszego samochodu. Większość ludzi woli odwiedzić samoobsługową myjnię samochodową, gdzie może dokładnie sama umyć swój samochód. Na tego typu myjni jedyne co ma kontakt z lakierem naszego samochodu jest woda wraz ze wszystkimi dodatkami w niej zawartymi. Wbrew pozorom otwarcie własnej myjni samochodowej nie wymaga włożenia majątku w ten biznes. Nie są to oczywiście małe koszty, jednak biorąc pod uwagę potencjał, który w dzisiejszych czasach myjnia samochodowa oferuje, zdecydowanie warto zainwestować tego typu pieniądze. Budując swoją myjnię bezdotykową warto również zadbać o dobre, często uczęszczane przez przejezdnych miejsce. Przy ruchliwej ulicy o wiele więcej osób dowie się o istnieniu naszej firmy, niż na małej wiosce gdzie przejeżdża jedno auto na godzinę. Lokalizacja jest bardzo ważna, dlatego powinna być priorytetem przy budowie myjni samochodowej. Decydując się na myjnię samoobsługową bezdotykową mamy ułatwione zadanie. Do tego typu myjni nie potrzebujemy zautomatyzowanego i skomplikowanego sprzętu który nieraz dużo kosztuje. możemy skupić się na prostych narzędziach które będą klientom podawać wodę pod ciśnieniem, które z pewnością są tańsze.

Zobacz koniecznie:

Przewaga myjni samochodowej bezdotykowej nad automatyczną

W dzisiejszym świecie większość osób woli korzystać z myjni samoobsługowej, aniżeli automatycznej. Jest to spowodowane tym, że są one bardziej korzystne dla naszego lakieru. Jeśli stosujemy się do instrukcji użytkowania i myjemy nasz samochód zgodnie z zaleceniami producenta myjni to praktycznie nie mamy możliwości w żaden sposób uszkodzić lakieru naszego samochodu. Na myjni automatycznej to ryzyko istnieje, w końcu z naszym samochodem bezpośredni kontakt mają szczoty, których włosy mogą zarysować lakier pojazdu. Myjnie bezdotykowe nie mają takiej możliwości. Jedyne co ma kontakt z naszym samochodem na tego typu myjni jest woda wraz ze wszystkimi szamponami i woskami w niej obecnymi. Dodatkowo na każdej myjni samoobsługowej jest kilka etapów samego mycia. Począwszy od prostego spłukania wszystkich zabrudzeń które nie przyległy jeszcze mocno do karoserii samochodu, a skończywszy na zabezpieczeniu lakieru samochodu woskiem. Myjnie bezdotykowe tego typu są nawet mniej inwazyjne i zdrowsze dla auta od mycia go pod swoim domem. Większe kamienie obecne w błocie na lakierze samochodu, chcąc zmyć je gąbką lub szczotką bardzo łatwo mogą zarysować nasz samochód. Korzystając z wszystkich etapów obecnych na myjniach samoobsługowych, nie mamy takiej możliwości. Dodatkowo na myjni bezdotykowej, woda podawana pod dużym ciśnieniem dokładnie wymyje każdy zakamarek naszego samochodu, nie pozostawiając brudu nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Dodatkowo po zimie możemy dokładnie umyć tam nadkola czy podwozie aby pozbyć się soli.

Co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem budowy myjni bezdotykowej?

Budując myjnię bezdotykową powinniśmy dokładnie zaznajomić się w kwestiach prawnych. Zaleca się skontaktowanie się z prawnikiem i omówienie wszystkich najważniejszych kwestii. Na myjni samochodowej będziemy mieć kontakt z wieloma klientami, którzy łatwo mogą narobić kłopotów w razie jakiegoś nieporozumienia. Kolejną ważną rzeczą jest wspomniana wcześniej lokalizacja samej myjni samochodowej. O wiele więcej klientów zdobędziemy budując myjnię samochodową w znane i często uczęszczanej okolicy, aniżeli na małej wiosce. Oczywiście, jeśli na wiosce nie ma tego typu obiektu, a przebiega przez nią główna droga, to taka inwestycja jak najbardziej jest wskazana. Jednak jeśli mamy wioskę gdzie nikt nie ma samochodu a dojazd do niej wcale nie jest taki łatwy, to zdecydowanie nie warto skusić się na atrakcyjną cenę działki, tylko odrzucić tego typu rozwiązanie. Kolejnym ważnym elementem jest zadbanie o dobrą prezencję działki. Klienci kupują oczami, dlatego dobry wygląd naszej myjni samochodowej oraz prosta i przejrzysta obsługa z pewnością zadziałają na plus. Myjnia gdzie jej obsługa nie będzie jasno przedstawiona odstraszy potencjalnego klienta. Nawet jeśli jednorazowo poradzi sobie z obsługą dystrybutora wody i umyje na niej swój samochód, to z pewnością nie przyjedzie do nas ponownie i nie poleci naszej myjni samoobsługowej swoim znajomym. Dbając o te wszystkie kwestie znacząco podnosimy swoje szanse na sukces, a także dajemy sobie to bezpieczeństwo, że nie władujemy się w problemy z prawem, które mogą być bardzo ciężkie.