Żele hybrydowe jako ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych hybrydowym manicure

Żele hybrydowe jako ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych hybrydowym manicure – każdej kobiecie zależy na posiadaniu pięknie wystylizowanych paznokci. Chociaż istnieje wiele sposobów pozwalających osiągnąć ten cel, najpopularniejszymi rozwiązaniami pozostają paznokcie hybrydowe oraz żelowe. Tipsy, czyli doklejane sztucznie paznokcie wyszły już z mody. Manicure hybrydowy polega na wykorzystaniu specjalnego lakieru polimerowego. Dzięki utwardzaniu za pomocą lampy UV lub LED nie musimy długo czekać na zakończenie zabiegu manicure.

Uzyskane paznokcie są nie tylko wysoce wytrzymałe, ale także nie zmieniają kolorów. Brzydkie smugi bądź odpryski przestaną być problemem, z którym musimy się borykać. Przez co najmniej 2 tygodnie nasze paznokcie będą się elegancka prezentowały. W przypadku prawidłowego nałożenia lakieru przez eksperta nasze paznokcie mogą wytrzymać nawet 3 tygodnie. Po upływie tego czasu wystarczy zmyć stary lakier i nałożyć świeżą warstwę. W takim razie, w którym momencie przydadzą nam się żele hybrydowe? Produkt ten należy nałożyć, zanim zaczniemy malować nasze paznokcie. Za ich pomocą możemy dodatkowo wzmocnić płytki przed pęknięciami oraz złamaniami. Żel hybrydowy przydaje się przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkim przedłużeniu paznokci.

Jak wygląda manicure metodą hybrydową?

Nie wystarczy zaopatrzyć się we właściwe lakiery i żele hybrydowe. Trzeba umieć właściwie przygotować nasze paznokcie do tego zabiegu. Chodzi mianowicie o nadanie optymalnego kształtu płytkom paznokci, używając dobrego pilnika. Usuwamy wszelkie skórki i wykorzystujemy bloczek polerski do matowienia płytki pomalowanego paznokcia. Oprócz tego nie obejdzie się bez odtłuszczenia. Tutaj przyda nam się dobrej jakości cleaner. Dopiero teraz można zacząć nakładać warstwy bazy, lakieru i topu. Każda poszczególna warstwa substancji musi być utwardzona, używając lampy LED lub UV. Jeżeli zdecydujemy się używać żeli hybrydowych, to będziemy musieli nałożyć je, zanim przejdziemy do właściwego malowania paznokci.

Czym kierować się podczas wybierania produktów do hybrydowego manicure?

Żele hybrydowe jako ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych hybrydowym manicure
Żele hybrydowe jako ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych hybrydowym manicure

Kupując lakiery i żele hybrydowe, musimy mieć świadomość, że nie każdy produkt zagwarantuje nam równie wysokiej jakości efekt wizualny. Tańsze substancje często przekładają się na paznokcie z ograniczoną wytrzymałością i tendencją do pojawiania się odprysków. Najlepszym wyjściem jest zainwestowanie w żele hybrydowe należące do sprawdzonej marki. Szczególnie istotna jest konsystencja produktu – nie może być ani za gęsta, ani za rzadka. W przeciwnym razie żel będzie o wiele mniej wydajny. Bardzo ważne jest także to, w jaki sposób rozprowadza się dany żel hybrydowy na powierzchni płytki paznokcia. W przypadku lakieru jest o wiele mniejszy margines błędu. Chociażby najmniejsza niedoskonałość w konsystencji lakieru przełoży się na pojawianie się mało atrakcyjnych zacieków oraz smug. Warto więc przed zakupem zweryfikować skład kupowanego produktu. Pozwoli to nam uniknąć sytuacji, w której kupiony żel hybrydowy nie zapewni nam trwałych i dobrze wyglądających paznokci.

Zobacz koniecznie ofertę:

Po czym poznać wysokiej jakości żele hybrydowe?

Dobry produkt powinien oferować nam łatwą i szybką aplikację substancji na nasze paznokcie. Warto więc zainwestować w żel ze specjalnym pędzelkiem wbudowanym bezpośrednio w nakrętkę. Za pomocą żeli hybrydowych uzyskamy wyjątkowo wytrzymałe paznokcie, jednakże bez charakterystycznej, żelowej stylizacji. Są one szczególnie przydatne w przypadku wyjątkowo cienkich i miękkich paznokci. Wymagają one dodatkowego wzmocnienia, aby nie odklejały się od nich warstwy lakieru do paznokci. Wysokiej jakości żel hybrydowy posiada wystarczającą grubość, aby efektywnie odbudować nasze paznokcie. Staną się grubsze i tym samym bardziej odporne na uszkodzenia. Nie musimy martwić się o straty materiału podczas nakładania żelu – wystarczy nam cieniutka warstwa. Sporą zaletą tego produktu jest stosunkowo prosty sposób na jego usunięcie. Mocząc nasze paznokcie w specjalnym preparacie, szybko pozbędziemy się produktu z naturalnej płytki.

Czym różni się manicure hybrydowy od żelowego?

W tym pierwszym główna role odgrywa lakier hybrydowy. Nakładamy go na wytrzymałe paznokcie, gdyż taki lakier nie posiada równie skutecznych właściwości wzmacniających co żel do paznokci. Hybryda wygląda bardzo naturalnie, ale nie wytrzyma tyle samo czasu co profesjonalnie zrobione paznokcie żelowe. W przypadku manicure żelowego możemy wybierać praktycznie dowolną długość paznokci. Bez problemu stworzymy także wyjątkowe wzory, które dodatkowo poprawią wygląd naszych dłoni. Znakomitym dopełnieniem są starannie wypielęgnowane skórki. Hybrydy nie oferują nam możliwość swobodnego wydłużania naszych paznokci. Żele hybrydowe zazwyczaj odgrywają rolę wspomagającą. Ich zadaniem jest wzmocnienie delikatnych paznokci przed nałożeniem na nie lakierów hybrydowych. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić trwałości struktury naszych paznokci. W takim wypadku nie obejdziemy się bez wizyty w salonie piękności. Warto więc rozważyć oddanie się w ręce specjalistów zamiast na własną rękę wykonywać manicure.