Sardynia All Inclusive

Sardynia All Inclusive nie wymagała dużego przygotowania, ponieważ nie musieliśmy się martwić o jedzenie ani podstawowe wyposażenie pokoju. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, które muszą znajdować się w naszych walizkach. Co zabrać na wakacje na Sardynii?

Więcej niż stroje plażowe

Niezależnie od tego, czy planujemy wakacje all inclusive na Sardynii w szczycie sezonu, czy w inne miesiące, możemy zabrać ze sobą głównie lekkie letnie ubrania. Powodem jest to, że na Sardynii wysokie temperatury panują prawie przez cały rok, a wysokie temperatury zaczynają się około kwietnia. Oczywiście przyda nam się typowo plażowy strój – strój kąpielowy, którego używamy również w hotelowym basenie. Jednak pomimo upałów pamiętaj o zabraniu lekkiego płaszcza przeciwdeszczowego lub ciepłej bluzy.

Najprawdopodobniej nie przyda się na wyspie, ale może być pomocny w samolocie. Warto jednak zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, bo nawet na Sardynii od czasu do czasu pada. Kapelusz lub inny rodzaj kapelusza powinniśmy spakować do walizki, zwłaszcza jeśli w ciągu dnia planujemy przebywać na plaży lub w mieście. Temperatura na Sardynii jest naprawdę wysoka, dlatego trzeba odpowiednio chronić głowę, aby uniknąć udaru.

Przydatne dokumenty

Sardynia All Inclusive
Sardynia All Inclusive

W naszej wakacyjnej walizce nie może zabraknąć niezbędnych dokumentów, niezależnie od tego, czy jedziemy na Sardynię all inclusive, czy na własną rękę, bez jedzenia. Najpierw zabierzmy ze sobą dowód osobisty lub paszport, czyli dowód osobisty uznawany w całej UE. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w kartę EKUZ, która jest od razu wydawana w każdym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia w kraju.

Posiadacze kart mogą w razie potrzeby korzystać z bezpłatnej pomocy medycznej. Na Sardynii, podobnie jak we Włoszech, publiczna placówka zdrowia akceptuje kartę. Możemy również wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, ale nie zapomnij zabrać ze sobą dokumentów potwierdzających zakup polisy.

Sardyńscy turyści all inclusive często pytają, jak zapłacić na Sardynii? Cóż, nawet jeśli wybierzemy Sardynię all inclusive, na pewno będziemy chcieli spróbować lokalnych specjałów lub kupić pamiątki dla otaczających nas osób. Nośmy więc ze sobą gotówkę i ewentualnie karty płatnicze. O ile gotówką zapłacimy wszędzie, o tyle płatność kartą może być nieco trudna. W małych miejscowościach sprzedawcy nie korzystają z terminali, więc bez gotówki nie będziemy mogli wiele kupić. Oczywiście na Sardynii możemy wypłacać pieniądze z bankomatów i wymieniać w kantorach, ale w dużych miastach to żaden problem, ale w mniejszych miejscowościach jest to bardziej kłopotliwe. Jeśli posiadamy własną kartę kredytową, możemy ją również zabrać ze sobą. Przyda się, gdy chcesz wynająć samochód i zwiedzić Sardynię.

Leki i kosmetyki, które warto mieć przy sobie

Sardynia all inclusive zazwyczaj daje nam nieograniczony dostęp do jedzenia i napojów. Nie musimy też w ogóle martwić się o sprzątanie pokoju ani jego wyposażenie. Będziemy jednak musieli zaopatrzyć się w różnego rodzaju kosmetyki i leki. Pamiętajmy, aby najpierw nosić ze sobą te rzeczy, które nosimy ze sobą na zawsze. Chociaż nie mamy problemu z zakupem środków przeciwbólowych, nie kupujemy leków specjalistycznych bez recepty. Pamiętaj, aby zapakować krem ​​przeciwsłoneczny do walizki i pamiętaj, że potrzebujesz produktu o minimalnej klasie ochrony 20. Jeśli wybierasz się na wakacje z małymi dziećmi, weź ze sobą krem ​​filtrujący 50. Temperatury na Sardynii, szczególnie w tym sezonie, są naprawdę wysokie, dlatego skórę należy chronić przed szkodliwym działaniem słońca. Oczywiście kremy przeciwsłoneczne bez problemu kupimy w sklepach, ale ich ceny mogą nas zaskoczyć – za małą butelkę preparatu będziemy musieli zapłacić nawet 20 euro.

Sardynia All Inclusive — sprawdź oferty przed wyjazdem!

Co powinniśmy włożyć do walizki, jeśli wybieramy się na Sardynię all inclusive? Cóż, wiele zależy od oferty, którą wybierzemy. Niektóre ośrodki oferują tak zwany pakiet all inclusive, który obejmuje nie tylko posiłki, ale także dodatki, takie jak sprzątanie pokoju lub zmiana pościeli. Gdzie indziej za takie usługi musimy dopłacać. Jeśli nie chcemy ponosić kosztów, przywieźmy pościel lub ręczniki. Sprawdźmy, czy hotel oferuje nam łóżeczko. Czasami musimy też zapłacić za sprzątanie końcowe – jeśli zrobimy to sami, zaopatrzymy się w podstawowe środki czyszczące, a także gąbki i ściereczki. Nie zawsze znajdujemy je w stanie pokoju hotelowego. Każdy, kto woli poranną kawę na balkonie, powinien również sprawdzić, czy w zestawie znajduje się czajnik.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl