Ile trwa piaskowanie felg?

Ile trwa piaskowanie felg? Każdy z pewnością słyszał kiedykolwiek o procesie tzw. piaskowania, czyli innymi słowy o technicznej obróbce metalu przy pomocy strumienia sprężonego powietrza lub cieczy. Ta metoda jest bardzo często stosowana, aby wyczyścić lub ukształtować różne metalowe powierzchnie. procesowi piaskowania np. poddawane są felgi, aby można było je zregenerować. Warto wiedzieć w jaki sposób przebiega ten proces oraz ile czasu trwa. 

Dlaczego piaskowanie felg się opłaca?

. Regenerację można wykonać samodzielnie, kiedy felgi będą się wydawać zniszczone lub porysowane. Widoczne ślady, które wpływają na ich estetykę należy usunąć. Prawidłowo przeprowadzone piaskowanie pozwala przywrócić im idealny wygląd. Nawet jeżeli mowa o starszych modelach samochodów. Warto zaznaczyć, że dzięki przeprowadzaniu zabiegu piaskowania, można się uchronić przed niepotrzebnymi inwestycjami jakimi jest konieczność zakupu nowych felg. 

Proszkowe regenerowanie felg

 

Regeneracja felg metodą proszkową powinien przeprowadzić doświadczony specjalista, który potrafi podjąć właściwą decyzję i zdecydować się na odpowiednie działanie. Malowanie proszkowe czyli piaskowanie to niezwykle popularna metoda. W łatwy i szybki sposób można odnowić felgi. Dzięki temu lakier będzie bardzo efektownie przylegał do felgi. Podczas malowania za pomocą proszku zwykle układa się kilka warstw farby, aby trwałość była jak największa. 

Na czym polega piaskowanie felg?

Piaskowanie felg polega na usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni. Jest to bardzo ważny proces, którego nie powinno się pomijać. Od tego zależy, czy felgi będą miały gładką i jednolitą powierzchnię, a lakier będzie do nich odpowiednio przylegał. 

Ile trwa piaskowanie felg?
Ile trwa piaskowanie felg?

Piaskowanie odbywa się za pomocą strumienia powietrza, który znajduje się pod odpowiednio dużym ciśnieniem. W strumieniu znajduje się drobne ścierniwo. Podczas trwania procesu, felga jest czyszczona ze wszystkich zanieczyszczeń i dokładnie wygładzana. Najczęściej drobnym ścierniwem jest piasek. Musi on jednak być dobrany we właściwy sposób, aby cały proces odbył się jak najbardziej efektywnie. Piaskowanie można porównać do szlifowania. Jednak różnica polega na tym, że w trakcie piaskowania powierzchnia jest idealnie wygładzana, nawet w miejscach, które są bardzo trudno dostępne. Jak wspomniano, dzięki temu procesowi farba będzie lepiej przylegała do felgi. 

Dlaczego warto decydować się na profesjonalne piaskowanie felg?

Piaskowanie to niezwykle istotny etap procesu regeneracji felg. Nie powinno się ich oczyszczać za pomocą papieru ściernego, ponieważ w ten sposób nie da się zapewnić im tak wysokiej jakości jak w przypadku piaskowania. Tylko proces piaskowania pozwala na dotarcie do niedostępnych miejsc. Efekty procesu piaskowania są o wiele lepsze niż w przypadku manualnego oczyszczania felg. Piaskowanie powinno się odbywać za pomocą piaskarek ciśnieniowych. 

Co jeszcze warto wiedzieć o piaskowaniu felg?

Piaskowanie felg to proces, który może trwać kilka dni. Jeżeli odbywa się on w profesjonalnych zakładach, klienci mogą być informowani na bieżąco o postępach. Niektóre punkty oferują usługę ekspresową, co jest absolutną gwarancją zmieszczenia się w terminie, jeżeli jest taka potrzeba. Cena procesu piaskowania felg jest różna, zależnie od indywidualnego przypadku. Pełna regeneracja może kosztować mniej więcej 150 – 500 zł. Wiele zależy także od rodzaju uszkodzeń, ich rozmiaru, a także pakietu. Warto znaleźć zaufane miejsce, w którym może zostać przeprowadzona regeneracja. 

. Warto zaznaczyć, że historia piaskowania sięga już 1879 roku. Proces ten może się pochwalić naprawdę długą i bogatą tradycją. Warto zaznaczyć, że proces piaskowania można wykorzystać nie tylko w przypadku felg, ale także przy różnych innych powierzchniach wykonanych z metalu i innych materiałów. Zastosowanie piaskowania jest niezwykle szerokie. Sprawdzi się ono wszędzie tam, gdzie trzeba oczyścić lub dokładnie wygładzić daną powierzchnię. Piaskowanie wykorzystuje się do usuwania rdzy, w branży motoryzacyjnej sprawdza się nie tylko przy felgach, ale także przy innych elementach karoserii. Ponadto przy pomocy piaskowania można także oczyścić chodniki kamienne lub wykonane z kostki brukowej, można też usunąć stare farby, lakiery oraz inne powłoki. Można też zdecydować się na obrobienie i renowację różnych elementów ozdobnych, jak np. pomniki, fontanny, mosty itd. Przy pomocy piaskowania można także zmatowić szkło. Jest to skuteczne metoda umożliwiające przygotowanie danej powierzchni pod malowanie i zabezpieczenie jej na wypadek korozji. Bardzo popularne jest także piaskowanie cystern w Szczecinie.

Warto także wspomnieć, że oprócz piasku można także stosować inne materiały jak np. suchy lód, metal, kulki szklane, śrut, mineralne granaty, pokruszone skorupki orzechów itd. Możliwości jest naprawdę wiele, a materiał powinien być dobierany zależnie od celu i rodzaju powierzchni, która powinna być obrabiana.