Korzystanie z namiotu na weselu

Czy korzystanie z namiotu na weselu jest warte tradycyjnego przyjęcia weselnego w jadalni lub sali weselnej? Młode Pary poszukują obecnie nowatorskich rozwiązań, które sprawią, że impreza będzie niezapomniana. W tym celu często decydują się na wynajęcie namiotu na swoje wesele. Czy zawsze opłaca się wynająć halę namiotową? Czy namioty ślubne są tego warte? O czym młode pary powinny pamiętać decydując się na takie rozwiązanie?

Impreza plenerowa?

Wesele w plenerze to dziś marzenie niemal każdej pary. Tego typu zajęcia stały się bardzo popularne i pozwalają maksymalnie wykorzystać dobrą pogodę. Szczyt sezonu weselnego przypada na lipiec i sierpień, czyli teoretycznie wtedy, gdy z nieba spada upał. W teorii, bo w naszej strefie klimatycznej piękna letnia pogoda wcale nie jest taka oczywista. Więc jeśli pogoda jest naprawdę ciepła i słoneczna, ślub w plenerze może być strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, w zasadzie jesteśmy zmuszeni odwołać imprezę. Namioty weselne są rozwiązaniem tej sytuacji. Imprezy mogą się tam odbywać bez względu na pogodę. Z jednej strony możemy organizować imprezy plenerowe, ale z drugiej strony chcemy uchronić się przed deszczem. Organizowanie ślubu w namiocie sprawia, że ​​czujesz się jakbyś był otoczony naturą. Namiot może być idealnym miejscem na wesele, jeśli zadbamy o wszystkie szczegóły.

O czym należy pamiętać

Korzystanie z namiotu na weselu
Korzystanie z namiotu na weselu

Samo wynajęcie namiotu weselnego to nie wszystko. Do wyboru mamy usługę kompleksową, wypożyczając nie tylko namioty, ale również krzesła czy stoły. Skupmy się również na firmie oferującej wynajem parkietów tanecznych. Parkiet taneczny jest niezbędny, jeśli chcemy zorganizować imprezę z muzyką i tańcem. Firma musi również zająć się kompleksowym montażem wszystkich części, które od niej wynajmujemy. W końcu sami nie mogliśmy rozbić namiotu, a ustawianie krzeseł było czasochłonne. Ale to nie wszystko. Państwo Młodzi nadal będą odpowiedzialni za catering, sztućce, dekoracje i obsługę pokoju. Oczywiście możemy nawiązać współpracę z firmami zajmującymi się organizacją wesel. Następnie przejęła większość naszych obowiązków. Taka współpraca ma jednak swoją cenę. Istotne jest również zabezpieczenie namiotu w warunkach niskich temperatur. Wesela zwykle trwają do białego rana, niestety noce w Polsce są bardzo zimne. Oczywiście, gdybyśmy mieli wesele w upalny dzień, w nocy byłoby ciepło. Decydując się jednak na wesele w maju lub wrześniu, musimy pamiętać o odpowiednim ogrzaniu namiotu. Zwykle możemy go ogrzać grzejnikiem elektrycznym lub olejowym. Tego typu sprzęt powinien być dla nas dostępny w firmie, od której wypożyczyliśmy namiot. Kluczowe jest to, aby urządzenie było odpowiednio zatwierdzone i bezpieczne dla uczestników wydarzenia.

Tanie czy drogie?

Wiele osób uważa, że ​​wynajęcie namiotu weselnego jest tańsze niż zorganizowanie przyjęcia w restauracji. W rzeczywistości często jest odwrotnie. Otóż ​​wynajęcie namiotu na dzień i noc kosztuje ok. 4-5 tys. zł. Oczywiście mówimy o namiotach średniej wielkości. W cenę wliczona jest również usługa rozstawienia i złożenia namiotu. Nowożeńcy muszą też zapłacić za wyżywienie, co najmniej 150 zł od osoby. Wszystkie dekoracje należy również zakupić we własnym zakresie. Jeśli skorzysta z usług firmy organizującej wesele, zapłaci więcej. Dla porównania „talerz” w restauracji kosztuje około 200-250 zł. Oznaczało to, że za zaledwie 100 zł więcej niż wyżywienie dostaliśmy większość usług w cenie. Należą do nich np. obsługa kelnerska czy dekoracja sali. Oczywiście mogliśmy też zdecydować się na wesele plenerowe (w namiocie), organizowane przez restaurację. Mimo to zapłacimy za nie więcej, niż gdyby były przetrzymywane w lokalu. Biorąc pod uwagę samą cenę, najlepiej wybrać restaurację lub salę weselną na swoje przyjęcie.

Namioty weselne a koronawirus

Nie jest tajemnicą, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany ślubne wielu parom. Z tego powodu część z nich zdecydowała się nie na wesele w restauracji, ale w namiocie. Powodem jest to, że restauracja po prostu nie może przyjmować gości przez długi czas. Część z nich zawiesiła działalność, inne niestety zbankrutowały. Czy wesele w namiocie to dobre rozwiązanie w dobie pandemii? tak i nie. Z jednej strony pozwala uchronić się przed rosnącymi cenami za osobę w restauracjach i weselach. Co więcej, firmy cateringowe specjalizują się w dostarczaniu wysokiej jakości posiłków. Dzięki temu Państwo Młodzi mogą być pewni, że to, co zamówią, będzie pyszne. Pamiętajmy jednak, że w czasach obostrzeń zabronione są również śluby. Nie ma znaczenia, czy odbywa się w restauracji, czy w namiocie weselnym. Mimo to namioty weselne wydają się dobrą opcją dla par, które boją się ponownego zamknięcia restauracji. Niezależnie od tego, czy jest sala weselna, czy nie, mogą tam urządzić przyjęcie.