Gdzie nabyć profesjonalny sprzęt jeździecki – poradnik

Gdzie nabyć profesjonalny sprzęt jeździecki – poradnik: jesteś zawodowym dżokejem a może dopiero początkującym amatorem? Niezależnie od tego na jakim etapie zaawansowania jazdy konnej się znajdujesz dużą uwagę skupić powinnaś na odpowiednim wyposażeniu. Zarówno odzież jak i akcesoria do jazdy konnej są dosyć kosztowne, dlatego też dzisiaj podpowiemy Ci w jakim sklepie stacjonarnym czy internetowym lepiej jest się zaopatrywać. Zainteresowana? Zapraszamy dalej!

Zalety i wady zakupów stacjonarnych

Gdzie nabyć profesjonalny sprzęt jeździecki - poradnik
Gdzie nabyć profesjonalny sprzęt jeździecki – poradnik

Jazda konna to pasja i hobby wielu osób – tych starszych i tych młodszych. Sama także postanowiłaś spełnić jedno ze swoich marzeń i w tym celu wykupiłaś roczny karnet na jazdy konne pod okiem wykwalifikowanego instruktora? W tym wypadu właściwe przygotowanie to podstawa, strój oraz akcesoria do jazdy konnej nie tylko nadadzą Tobie profesjonalnego wyglądu ale przede wszystkim zadbają o komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jeżeli przeprowadziłaś już wstępne rozeznanie to z pewnością wiesz, że zakupy całego niezbędnego ekwipunku do jazdy konnej nie będą należały do najtańszych ani też najprostszych. Zaczniemy od omówienia tradycyjnych sklepów stacjonarnych. Obecnie większość sklepów sportowych oferuje w swojej sprzedaży odzież oraz akcesoria do jazdy konnej. W wielu dużych miastach, nie brakuje także profesjonalnych sklepów z wyposażeniem dla dżokejów i dżokejek, oprócz tego niekiedy można się zaopatrzyć w samej szkole jazdy konnej.

Przymiarki

Dzisiaj jednak skupimy się na sklepach, jakie są plusy i minusy ubierania się w sklepie stacjonarnym? Otóż największą zaletą sklepów stacjonarnych jest możliwość zobaczenia i przymierzenia wszystkiego co ułatwi Ci z kolei idealne dopasowanie stroju i poszczególnych elementów wyposażenia. Zanim udasz się na zakupy, pamiętaj by przygotować sobie listę. Jeżeli to dopiero początek Twojej przygody z jazdą konną nie musisz od razu inwestować dużych pieniędzy w garderobę, porozmawiaj z instruktorem i zapytaj go o podstawowe wyposażenie do jazdy konnej. Radzimy także by nie kupować drogich produktów, poczekaj na moment kiedy uznasz, że jazda konna jest Twoją pasją, której zechcesz poświęcić każdą minutę swojego wolnego czasu.

Wróćmy do naszych sklepów stacjonarnych, kolejną zaletą jest wykwalifikowana obsługa, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i w razie potrzeby doradzi.  Co zatem z minusami? Wadą sklepów stacjonarnych są wysokie ceny, na które narzekają potencjalni klienci, dodatkowym minusem jest ubogi wybór asortymentu dla osób uprawiających jazdę konną. To co jest wadą sklepów stacjonarnych jest zaletą sklepów internetowych o czym przekonasz się już za chwilę.

Zalety i wady zakupów online

Nauka jazdy konnej to jeden z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, na który decyduje się co czwarta osoba w naszym kraju. A skoro jest popyt to musi być i podaż, w internecie znaleźć można kilkanaście sklepów zajmujących się sprzedażą odzieży i akcesoriów do jazdy konnej online . Duża zaletą takich sklepów są niezwykle przystępne ceny, atrakcyjne promocje dla stałych klientów oraz szeroki wybór asortymentu, znajdziesz tam praktycznie wszystko czego może potrzebować profesjonalny dżokej bądź dżokejka. Oczywiście problemem może być dobór odpowiedniego rozmiaru butów czy spodni ale większość sklepów umożliwia swoim klientom zwrot lub wymianę zakupionego towaru.

Dodatkowym udogodnieniem sklepów internetowych jest możliwość dobrania odzieży pod kątem jednego producenta, tutaj także podobnie jak w sklepie stacjonarnym czeka na Ciebie fachowa obsługa, która pomoże Ci w wyborze odpowiedniego wyposażenia.

Jak znaleźć dobry sklep internetowy?

Internetowych sklepów dla jeźdźców jest całe mnóstwo, zastanawiasz się jak znaleźć ten właściwy? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z wyszukiwarki i porównywarki internetowej. Nie spiesz się, odwiedź strony internetowe kilku różnych sklepów, porównaj ceny oraz asortyment, zapoznaj się z opiniami pozostałych klientów itp. Pamiętaj, by wybrać sklep, który profesjonalnie podchodzi do tematu i wyposażony jest tylko i wyłącznie w produkty dla jeźdźców, zarówno tych małych jak i dużych. Bezwarunkowo odradzamy dokonywanie zakupów na aukcjach internetowych oraz z niesprawdzonego źródła. Niska cena niestety niestety ale zazwyczaj jest gwarancją produktów kiepskiej jakości, wykonanych z nietrwałych materiałów.

Podsumowując, jeżeli zależy Ci na tym by ubrać się profesjonalnie i niedrogo, wiesz dokładnie czego potrzebujesz a dodatkowo nie masz czasu na chodzenie po sklepach to wybór sklepu internetowego będzie w Twoim wypadku strzałem w dziesiątkę. Zakupy online są bardzo wygodne, komfortowe i tanie, sklepów jest wiele więc nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem tego odpowiedniego. Wizyta w sklepie stacjonarnym jest rewelacyjnym wyjściem w przypadku osób, które nie są tak do końca przekonane co do tego, czego tak naprawdę na chwilę obecną potrzebują. Tutaj należy się liczyć jednak z dużo wyższymi cenami oraz znacznie okrojonym wyborem asortymentu.